Па́рк «Тараща́нець»

Повна назва «Парк імені екіпажу бронепоїзда „Таращанець“» — парк в Дарницькому районі міста Києва, в місцевості Нова Дарниця. Розташований між вулицями Сормовською, Севастопольською, Костянтина Заслонова та Ялтинською. Є парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Площа — 3,72 га.

У складі насаджень парку переважно представлені дерева та чагарники декоративно-лиственних порід (96 % — листяні породи, 4 % — хвойні). Загальна кількість дерев — 323, чагарників — 760. У 2010 році тут були висаджені нові дерева.

Парк створений у 1963 році. Свою назву отримав на честь радянського бронепоїзда Таращанець, який у серпні 1919 року обороняв від деникінців Дарницький залізничний вузол. В центрі парку знаходиться пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець». Пам’ятник зроблений із граніту та бронзи, заввишки 3,7 м, відкритий у 1974 році (скульптор В. І. Зноба, архітектор Е. А. Пильник). Від пам’ятника радіально розходяться алеї з лавками, а по периметру парку є вимощені доріжки.

В серпні 2015 року відбувся капітальний ремонт парку: оновлено пішохідні доріжки, встановлено нові лави та урни для сміття, завезено землю та висаджено нові кущі.